Клайпедська кондитерська фабрика

Фабрика у Литві увійшла до корпорації ROSHEN у 2006 році і спеціалізується на виробництві карамельної продукції.

Історична довідка

1876

Двоє німців Лассер Нойман і Курт Шарфітер засновують кондитерську фабрику в старому місті Клайпеди і називають її "Lascha" за першими літерами своїх імен. На фабриці був напис "Шоколадна і цукеркова фабрика", хоча в той час тут виготовляли не тільки шоколад і цукерки, але і лимонад, оцет, і навіть свічки.

1945

Відновлення фабрики після руйнувань Другої світової війни та її націоналізація, нова назва фабрики - Фабрика імені Першого Травня.

1945 - 1949

Виготовлення продукції відбувається вручну у великих мідних казанах - комфорках, які нагрівалися вугіллям. Гарячу карамель розливали у форми, чекали, коли та охолоне, і тоді вручну загортали в етикетки. Тільки 20% всієї продукції встигали завернути, а все інше просто засипали цукром і так продавали. У повоєнний час бракувало сировини, тому для начинки використовували ревінь, буряк і аґрус. Виникали і труднощі з доставкою сировини: дорога з Вільнюса до Клайпеди займала цілий тиждень.

1949

Початок модернізації виробництва, на фабриці встановлено обладнання з метою автоматизації ручної роботи.

1990

Виробництво приватизовано і перейменовано на "Клайпедську кондитерську фабрику".

2003

Фабрика сертифікована за системою управління якістю Стандарт ISO 9001.

2005

Переїзд зі старої частини міста у приміщення колишнього м'ясного комбінату на околиці міста.

2006

Корпорація ROSHEN купує Клайпедську кондитерську фабрику.

2007

Проведена модернізація фабрики на суму 750 тис. євро.

2007-2010

Обсяг виробництва Клайпедської фабрики виріс з 80 до 300 тонн на місяць.

червень 2010

Фабрика змінює статус з АТ на ЗАТ і отримує нову назву UAB "ROSHEN".

2010

Перший етап інвестицій ROSHEN у кондитерську фабрику Клайпеди обсягом 3,2 млн. євро. Загальна сума інвестицій 8 млн. євро, використана для закупівлі і установки нових потужних ліній для випуску карамельної продукції, а також на збільшення ефективності енергетичного господарства фабрики.

2011

Завершення модернізації фабрики, після чого її виробнича потужність збільшена до 1290 тонн продукції на місяць. Продукція з литовської фабрики надходить на полиці ЄС.

2014

Клайпедська фабрика отримує міжнародний стандарт безпеки харчових продуктів IFS 6 v.

Наш час

Увійшовши до складу ROSHEN, Клайпедська кондитерська фабрика стала першим виробничим майданчиком корпорації на території ЄС. Виробництво відповідає міжнародним стандартам якості, що підтверджують відповідні сертифікати ISO 9001:2008 та IFS 6 v. Зараз на фабриці працює 120 співробітників.

З 1 квітня 2015 р ROSHEN розширила географію своєї освітньої програми і запустила проект у Литві. В рамках цієї програми діти знайомляться з історією Клайпедської фабрики, яка виробляє кондитерські вироби вже понад століття, з її спеціалізацією, дізнаються про професії кондитера й інші спеціальності галузі, отримують знання про історію та технології кондитерського виробництва. Унікальність проекту полягає в тому, що крім відвідування виробництва, під час карамельного майстер-класу діти можуть спробувати себе в ролі карамельє і власними руками виготовити льодяник. По завершенню екскурсії та майстер-класу діти традиційно отримують солодкий подарунок від компанії ROSHEN.

Литовська асоціація торгівлі неодноразово відзначає Клайпедську кондитерську фабрику нагородами:

  • «Найпопулярніша карамель 2013 року Sweet Drops» (2013)
  • «Найпопулярніші желейні цукерки 2015 року Jelly» (2015)
  • «Найбільш соціально відповідальний постачальник» (2015)

З 2015 року компанія належить соціально відповідальній організації бізнесу LAVA. Клайпедська фабрика раціонально використовує енергетичні ресурси: контролює споживання, веде спостереження за факторами тепла, що виділяються в навколишнє середовище. Велику увагу приділяють сортуванню і переробці відходів. З 2017 року компанія використовує екологічно чисту електроенергію.

ПрАТ «Вінницька кондитерська фабрика» (другий виробничий майданчик у Вінниці)

Спеціалізація — виробництво цукерок, карамелі, ірису, бісквітів та шоколаду. Загальний обсяг виробництва кондитерських виробів складає близько 20 тисяч тонн на рік.

Детальніше

ТОВ “БІСКВІТНИЙ КОМПЛЕКС “РОШЕН”

Детальніше